Arsenal zabio pet golova u gostima, Tottenham izgubio kod kuće

IZUZETNO su uvjerljivo nogometaši Arsenala odradili posao u 25. kolu engleske Premier lige, u gostima su pobijedili Burnley 5:0. Već u četvrtoj minuti Arsenal je poveo pogotkom Odegaarda, a potom je Saka postigao dva gola u nizu za 3:0, u 41. minuti iz jedanaesterca te u 47. minuti. Do kraja susreta još se dva puta zatresla domaća mreža, a pogađali su je Trossard u 66. i Havertz u 78. minuti. Arsenal je trenutačno drugi na ljestvici te ima dva boda manje od vodećeg Liverpoola.

Bez očekivana domaća tri boda ostao je Newcastle koji je odigrao 2:2 protiv Bournemoutha. No, Newcastle može biti zadovoljan i bodom jer je dva puta gubio, a za 2:2 je domaćin zabio u 92. minuti kada je strijelac bio Ritchie. Golove su za goste dali Solanke u 51. i Semenyo u 69. minuti, a prvi gol za Newcastle dao je Gordon iz jedanaesterca u 58. minuti.

Tottenham izgubio kod kuće

Bez ičega je na domaćem terenu ostao Tottenham kojeg je Wolverhampton pobijedio s 2:1. Gostujući junak bio je Brazilac Joao Gomes koji je postigao oba gola, u 63. minuti onaj pobjednički.

Dvostruki strijelac je bio i Oliver Watkins, a njegova je Aston Villa pobijedila Fulham u gostima s 2:1. Uz poraz Tottenhama Aston Villa je sada skočila na četvrto mjesto ljestvice.

Važnu je pobjedu ostvario Nottingham Forest koji je pred svojim navijačima nadigrao West Ham s 2:0. Domaćin je golove postizao u nadoknadama poluvremena, a strijelci su bili Awoniyi i Hudson-Odoi.

Premier liga, 25. kolo:

Burnley - Arsenal 0:5 (Odegaard 4, Saka 41-11m 47, Trossard 66, Havertz 78)

Fulham - Aston Villa 1:2 (Muniz 63 / Watkins 23, 56)

Newcastle - Bournemouth 2:2 (Gordon 58-11m, Ritchie 90+2 / Solanke 51, Semenyo 69)

Nottingham Forest - West Ham 2:0 (Awoniyi 45+5, Hudson-Odoi 90+4)

Tottenham - Wolverhampton 1:2 (Kuluševski 46 / Joao Gomes 42, 63)