ASISTENCIJA BENDERA ZA POBJEDU PHOENIXA Potop Bogdanovića i Indiane u Detroitu

DRAGAN BENDER bio je asistent za pobjednički koš kojim su Phoenix Sunsi na svom terenu svladali Memphis Grizzliese s 99:97 u susretu NBA lige.

Nakon što je Jarell Martin skočio u napadu i zakucao za 97:97, na semaforu je ostalo još samo šest desetinki do kraja četvrte četvrtine. Domaći trener Jay Triano pozvao je time-out na kojemu je dogovoreno da loptu iz auta izvodi Bender, naš je 20-godišnji reprezentativac bacio loptu prema suparničkom obruču gdje ju je uhvatio veteran Tyson Chandler i zakucao za pobjedu Sunsa.

Bila je to jedina asistencija Bendera na utakmici, a uz nju je postigao i tri poena (šut za dva 0-1, trica 1-5) te četiri skoka za 18 minuta provedenih u igri.

Najbolji u sastavu Sunsa bio je povratnik u momčad nakon devet utakmica izbivanja, Devin Booker, s 32 koša, dok je Tyreke Evans ubacio 25 poena za Grizzliese.

S omjerom pobjeda i poraza 13-23 Phoenix je i dalje daleko od pozicija koje vode u doigravanje, trenutačno je 11. u Zapadnoj konferenciji, dok je Memphis tek 14. na Zapadu s 10-24.

U izravnom dvoboju za drugo mjesto u skupini Central i četvrto na Istoku Detroit Pistonsi su na svom parketu pregazili Indiana Pacerse s 107:83. Domaći su vodili tijekom čitavog susreta, već u prvoj četvrtini izgradili su prednost od 33:11 i njihova pobjeda nije dolazila u pitanje.

Tobias Harris ubacio je 30 koševa za Pistonse, Andre Drummond je dodao 21 uz 18 skokova, dok je najefikasniji kod Pacersa bio Victor Oladipo s 13 ubačaja. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović utopio se u sivilo svoje momčadi, on je za 24 minute provedene na terenu postigao 10 poena (šut za dva 3-8, trica 1-2, slobodna bacanja 1-2) uz po jedan skok i asistenciju te dvije osvojene lopte.

Detroit je sada četvrti na Istoku s 19-14, dok Indiana dijeli peto mjesto s 19-15.

U susretu dviju momčadi s Floride Miami Heat svladao je Orlando Magic s 107:89 odličnom izvedbom u četvrtoj četvrtini. Nakon prva tri dijela bilo je 68:68, da bi u završnih 12 minuta Miami bio bolji s 39:21. Domaće su do nove pobjede predvodili Josh Richardson s 20 i Wayne Ellington s 18 pogodaka, dok je Elfrid Payton s 19 ubačaja, 8 skokova i 6 asistencija bio najbolji kod gostiju za koje je Mario Hezonja igrao 32 minute i za to vrijeme ubacio 14 poena (šut za dva 6-8, trica 0-4, slobodna bacanja 2-2), pet skokova i po jednu asistenciju i osvojenu loptu.

Toronto Raptorsi nisu se dugo zadržali na vrhu Istoka. Nakon što su na Božić izgubili Boston Celticsi i Cleveland Cavaliersi, dan poslije izgubili su i Raptorsi, bolji od njih su na svom terenu bili Dallas Mavericksi s 98:93. Domaće su do tek 10. ovosezonske pobjede predvodili J.J. Barea s 20 i Dirk Nowitzki s 18 koševa, dok Raptorsima za produženje pobjedničkog niza nije bilo dovoljno 23 ubačaja Kylea Lowryja i 17 pogodaka te 11 skokova Jonasa Valančiunasa. Ovim porazom Toronto je pao na omjer 23-9, dok je Boson na vrhu Istoka s 27-10. U borbi za prvo mjesto je i Cleveland s 24-10.