Atletico nastavio niz, čudesni Gameiro stao uz rame s legendarnim Bebetom

TREĆU pobjedu zaredom ostvario je Atletico Madrid u prvenstvu. Momčad Diega Simeonea, za koju je cijeli susret odigrao Šime Vrsaljko, slavila je kod Sporting Gijona 4:1, u 23. kolu Primere, a za domaću ekipu Duje Čop igrao je od 84. minute.

Gosti su poveli preko Yannicka Ferreire Carrasca u 46., ali je Gijon uspio izjednačiti svega tri minute kasnije pogotkom Sergija Alvareza. Činilo se kako bi europski viceprvak mogao ostati bez pobjede, a onda je za točno četiri minute i 43 sekunde Kevin Gameiro završio posao - s tri gola.

Francuski napadač najprije je u 80. prošao vratara i zabio za 2:1, nakon čega je već u 81. povisio na 3:1 poslije greške obrane Gijona, a točku na i stavio je u 85. nakon druge asistencije Antoinea Griezmanna te tako postigao hat-trick.

Time je Gameiro postigao najbrži hat-trick u Primeri od 1995. godine i legendarnog Bebeta za Deportivo La Corunu protiv Albacetea.

Atletico je privremeno stigao do četvrtog mjesta, dok je Gijon u zoni ispadanja.