Bilić niže sjajne rezultate u Arabiji. Bori se za vrh protiv puno bogatijih klubova

SLAVEN BILIĆ sa svojim je Al Fatehom stigao do treće uzastopne pobjede u prvenstvu Saudijske Arabije i pete u posljednjih šest utakmica. Momčad hrvatskog stručnjaka u petak je nadigrala Abhu 4:1 i tako barem privremeno zauzela četvrto mjesto ljestvice s 20 bodova u 10 kola.

Al Fateh je nakon prvog poluvremena imao 2:0, a strijelci su bili Marokanac Mourad Batna (21') i Djaniny (45+4'), napadač iz Zelenortske Republike. Na 2:1 u 55. minuti smanjio je Zakaria Al Sudani, no Armenac Lucas Zelarayan (70') i Abbas Al Hassan (90+10') potvrdili su pobjedu domaćih.

Bilićeva momčad tako se nastavila boriti za vrh protiv puno bogatijih klubova. Igrači Al Fateha imaju ukupnu vrijednost od 24.8 milijuna eura, po čemu su tek deseti klub lige. Usporedbe radi, Al Hilal vrijedi 257 milijuna, a slijede ga dva kluba koja su trenutno ispod Bilićevog Al Fateha - Al Ahli s 200 milijuna i Al Nassr sa 195 milijuna.