Bochum pretrpio četvrti poraz u nizu

NOGOMETAŠI Eintrachta iz Frankfurta pobijedili su u gostima Bochum sa 2:1 u prvoj utakmici 28. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Eintrachtu je ovo druga uzastopna pobjeda u Bundesligi nakon što je u prošlom kolu istim rezultatom (2:1) iznenađujuće slavio protiv favoriziranog lidera Bayerna. Eintracht na ljestvici zauzima vrlo dobro sedmo mjesto, sada sa 41 bodom.

Bochum je, pak, pretrpio četvrti uzastopni poraz te odigrao šestu utakmicu zaredom bez pobjede. Posljednju je uknjižio 13. veljače, 2:1 kod kuće protiv Hoffenheima. Na ljestvici je Bochum na 14. mjestu sa 27 bodova.

Domaćini su poveli nakon lijepe akcije u 10. minuti, koju je okrunio Holtby udarcem iz blizine. Eintrach je izjednačio u 29. minuti. Köhler je izveo slobodni udarac, a pogodak glavom postigao je Russ. Pobjedu je gostima osigurao Caio vrlo lijepim prizemnim udarcem i pogotkom s više od 20 metara udaljenosti u 64. minuti.