Brazilke minimalno protiv Australije, Norvežanke pobjedom otvorile nastup na SP-u

NA Svjetskom prvenstvu nogometašica u Njemačkoj, reprezentacije Brazila i Norveške upisale su minimalne pobjede u dvobojima 1. kola u D skupini.

Brazil je u Mönchengladbachu pobijedio Australiju s 1-0, zahvaljujući pogotku u 54. minuti. Tada je Cristiane glavom prebacila loptu prema 28-godišnjoj Rosani, koja je prvo jednom dodirnula loptu, a onda je nakon odskoka pucala s nekih 12 metara u suprotni kut australske golmanice.

Australke su najbolju priliku za izjednačenje imale u 87. minuti, kada je Lisa De Vanna išla ''jedan na jedan'' ka vratarki Brazila, ali je udarcem s ruba kaznenog prostora prebacila gol. Duboko u sudačkoj nadoknadi, Australija je iz gužve također mogla do gola, ali nije uspjela.

U drugoj utakmici 1. kola D skupine, Norveška je u Augsburgu s 1-0 pobijedila Ekvatorsku Gvineju, debitanta na ovome natjecanju. Jedini pogodak postigla je Emilie Haavi u 84. minuti.