Težak poraz Cedevite u Malagi

CEDEVITA je u 3. kolu E skupine Top 16 faze Eurolige u Malagi doživjela poraz  67:90 od Unicaje.

Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je hrvatski prvak od prve minute bio u podređenom položaju. Unicaja je otvorila utakmicu vodstvom 5:0. Ubrzo je bilo 18:8, a koncem prve četvrtine i 27:11.

Već u drugoj četvrtini Španjolci otišli na plus 21

U drugoj dionici španjolski sastav je imao i više od 20 koševa prednosti (52:31). Cedevita je najbolje odigrala treću četvrtinu, jedinu koju nije izgubila (19:19), no u zadnjih 10 minuta Unicaja je ponovo dominirala i taj dio igre dobila sa 19:17 za konačnih +23 koša razlike.

Kuzminskas i Diez predvodili domaće, Babić zabio najviše

Unicaju su do druge pobjede predvodili Mindaugas Kuzminskas sa 17 koševa i pet skokova, Daniel Diez sa 16 koševa i četiri skoka, te Carlos Suarez sa 11 koševa i četiri skoka. Kod Cedevite samo su dvojica igrača imala dvoznamenkasti broj koševa - Luka Babić je zabio 24 koša, dok je Jacob Pullen ubacio 16 koševa.

Nakon tri kola Unicaja ima dvije pobjede, a Cedevita dva poraza.