Čehinja prva polufinalistica Roland Garrosa. Moguć sudar Đokovića i Alcaraza

KAROLINA MUCHOVA, 26-godišnja češka tenisačica, prva je polufinalistica ovogodišnjeg Roland Garrosa nakon pobjede 7:5, 6:2 protiv Ruskinje Anastasije Pavljučenkove u četvrtfinalu. Time je izjednačila svoj najbolji Grand Slam rezultat u karijeri - polufinale na Australian Openu 2021. godine.

Ključnim se pokazao izjednačeni prvi set, u kojem je Muchova imala stalnu prednost, ali se Pavljučenkova uporno vraćala. Čehinja, inače 43. tenisačica svijeta, u završnici prvog seta ipak je slomila 31-godišnju Ruskinju i potom do kraja meča ispustila tek dva gema.

Muchova će u polufinalu igrati protiv pobjednice meča između druge nositeljice, Bjeloruskinje Arine Sabaljenke i Ukrajinke Eline Svitoline. U preostala dva četvrtfinala igraju Šwiatek protiv Gauff te Jabeur protiv Haddad Maije. Danas su u Parizu u središtu pozornosti dva četvrtfinalna dvoboja tenisača, Novak Đoković igra protiv Karena Hačanova, a Carlos Alcaraz protiv Stefanosa Tsitsipasa.

Pobjednici ta dva meča sudarit će se u polufinalu, a mnogi bi okršaj trećeg nositelja Đokovića i prvog Alcaraza smatrali "finalom prije finala".