Cibona pobijedila Megu i napravila veliki korak prema ostanku u ABA ligi

KOŠARKAŠI Cibone u susretu su 20. kola regionalne ABA lige u KC-u Dražen Petrović svladali Megu Bemax s 89:71 (22:13, 23:22, 22:20, 22:6) i tom pobjedom napravili veliki korak izbjegavanju posljednjeg mjesta i ispadanju.

Cibona je slabo krenula u susret te je nakon četiri minute gubila s 2:7, a tada je trener Ivan Velić pozvao minutu odmora kako bi razbudio momčad, što mu je u potpunosti uspjelo. Uslijedila je serija Cibone od 16:1 za preuzimanje vodstva od 18:8. Gosti su se početkom druge četvrtine primaknuli na 22:21, no do kraja susreta više nisu preuzeli vodstvo.

Kad god bi se Mega Bemax približio, Cibona je odgovorila tricama, tako je bilo i sredinom posljednjeg dijela kada je kapetan zagrebačkog sastava Marin Rozić pogodio dvije uzastopne trice kojima je odveo svoju momčad sa 71:63 na prednost od 77:63 i praktički riješio pitanje pobjednika.

Najbolji u sastavu Cibone bio je Damir Markota s 22 koša, Filip Bundović je dodao 14, a Rozić 13, dok je Nikola Mišković s 20 ubačaja predvodio Megu Bemax.

Dva kola prije kraja Cibona ima omjer pobjeda i poraza 8:12, odnosno dvije pobjede više od Krke pa je izbjegavanje posljednjeg mjesta gotovo sigurno, dok je Mega Bemax na omjeru 10:10.