AUSTRALIAN OPEN

ĆORIĆ- POUILLE 7:6, 4:6, 5:7, 6:7 Borna ostao bez Grand Slam rezultata karijere

BORNA ĆORIĆ izgubio je u 4. kolu Australian Opena protiv Lucasa Pouillea 7:6, 4:6, 5:7, 6:7 nakon tri sata i 19 minuta igre.

Hrvatski tenisač (22), inače 12. na ATP ljestvici i 11. nositelj na prvom Grand Slamu sezone, igrao je protiv dvije godine starijeg 30. tenisača svijeta koji je 28. nositelj u Melbourneu za prolazak u četvrtfinale, što bi mu bio najbolji rezultat na Grand Slam turnirima.

Ali ovo mu je najbolji rezultat do sada u Melbourneu i njime je izjednačio najbolji rezultat na četiri najveća turnira. Jer do četvrtog kola došao je i na US Openu prošle godine.

Pouilleu je pak ovo najbolji rezultat u Melbourneu, gdje nikada do sada nije uspio proći prvo kolo.

Prvi izjednačeni set Ćorić je dobio u tiebreaku. Zatim je u drugom setu dva puta izgubio servis, bez da ga je ikako uzeo suparniku. U trećem setu Ćorić je izgubio servis jednom i opet ga nijednom nije vratio. U trećem setu Ćorić gubi servis odmah na početku, ali ga onda vraća za 4:4. I ovaj set otišao je u tiebreak. Ali ovaj put set je i samim tim i meč uzeo Pouille.

Tako je u trećem dvoboju sa Ćorićem prvi put pobijedio ovog suparnika.

ĆORIĆ - POUILLE 7:6, 4:6, 5:7, 6:7

Tijek meča:

Pouille u tiebraku slavi konačnu pobjedu.

Ćorić opet vodi, 6:5 ali Pouille izjednačava na 6:6 tako da i četvrti set odlazi u tie break.

Pouille se uspijeva vratiti u set i na svoj servis izjednačiti na 5:5.

Ćorićev veliki preokret s 2:4 na 5:4 u četvrtom setu!

Ćorić je vratio brejk suparniku uzimanjem servisa u osmom gemu četvrtog seta. Bio je to sjajan gem. Ćorić je vodio 40:0 na suparnikov servis ali Pouille je uspio spasiti tri brejk lopte. Ipak Ćorić nakon toga s nekoliko sjajnih poteza uspijeva uzeti servis suparniku i izjednačiti na 4:4 u ovom setu nakon što je bio na korak do gubitka ne samo seta nego i meča.

Ćorić uzima još jedan gem na svoj servis, 3:4.

Činilo se da je Ćorić blizu odgovora na break, jer na Pouilleov servis imao je 0:30. Međutim Francuz je sjajan danas i uspijeva obraniti servis za 4:2.

Ćorić se ne predaje i smanjuje na 2:3.

Pouille mu ipak prepušta samo jedan poen na svoj servis i vodi 3:1.

Ćorić je uspio usporiti sunovrat i smanjiti na 1:2.

Pouille koristi još jedan Ćorićev poklon i vodi 2:0.

Francuz podebljava ionako veliku prednost - u prvom gemu četvrtog seta uzima servis Ćoriću - vodi 1:0 i ima servis.

Pouille ne propušta priliku i na svoj servis osvaja treći set za ukupno vodstvo 2:1.

Nakon što su oba tenisača čuvala servis, Pouille ga je opet uzeo Ćoriću u ključnom trenutku, 11. gemu trećeg seta. Vodi 6:5 i servira za meč.

Nijedan od suparnika ne pušta servis u trećem setu, 2:2.

Pouille uzvraća istom mjerom, 1:1.

Ćorić lako na svoj servis osvaja prvi gem u trećem setu.

Pouille lako uzima drugi set.

Pouille nije propustio iskoristiti break. Ćoriću je na svoj servis dao samo jedan poen za vodstvo 5:3.

Francuz u ključnom trenutku uzima servis Ćoriću, u sedmom gemu trećeg seta. Pouille je nizom odličnih udaraca brejknuo suparnika za vodstvo 4:3. Istina, Ćorić je odigrao slabo i nije uzeo nijedan poen na svoj servis.

Pouille jednako tako zadržava servis i lako dolazi do izjednačenja, 3:3.

Ćorić rutinski do nove prednosti na svoj servis, 3:2.

Pouille zadržava servis u gemu u kojem je oduševio sjajnim bekhend poenom na Ćorićev izlazak na mrežu, 2:2.

Ćorić je sada imao velikih problema na svoj servis. U gemu kojeg je karakterizirala duga borba s osnovne crte, Pouille je imao brejk loptu ali Ćorić tada kreće u napad i izlaskom na mrežu tjera suparnika na grešku i osvaja gem za vodstvo 2:1.

Pouille bez izgubljenog poena osvaja drugi gem drugog seta, 1:1.

Ćorić prvi servira u drugom setu i nakon velike borbe osvaja gem i vodi 1:0.

Prvi set otišao je do kraja. Oba tenisača čuvala su svoj servis sve do ti-breaka, u kojem je Pouille u odlučujućim trenucima na dvije čiste lopte pogodio vrh mreže, od kojeg se lopta oba puta odbila u aut. Ćorić je iskoristio oba ova poklona i prvom set loptom osvojio prvi set.

Nakon početnih obostranih brejkova, sada obojica čuvaju servis, 4:4.

Borna je propustio veliku priliku na početku dvoboja. Jer nakon što je tada uzeo servis Pouilleu, ovaj se vratio i više ne popušta, sada je poveo 4:3.

Ćorić je ovaj put sačuvao servis i vratio se u meč, 3:3.

Pouilleu se sjajno izvukao nakon zaostatka na početku meča. Zadržao je svoj servis i s 0:2 u prvom setu preokrenuo na 3:2.

Francuz vraća Ćoriću za ukradeni servis, 2:2.

Pouille uspijeva zadržati svoj servis u drugom gemu u kojem je servirao, 2:1.

Hrvatski tenisač osvaja i prvi gem na svoj servis za vodstvo 2:0.

Ćorić se autoritativno nametnuo od samog početka meča i već u prvom gemu prvog seta uzeo servis suparniku.