SP u rukometu

DANSKA - BAHREIN 34:20 Svjetski prvaci uvjerljivo krenuli u obranu naslova

AKTUALNI svjetski prvak Danska je Svjetsko prvenstvo u Egiptu otvorila uvjerljivom pobjedom protiv Bahreina rezultatom 34:20.

Već do 18. minute je bilo pet pogodaka razlike za momčad Nikolaja Jacobsena, a na poluvrijeme se otišlo s plus devet za skandinavsku momčad. Do kraja susreta je prednost Danaca samo rasla, a utakmica je završena serijom 4:0 za konačnih 34:20.

Gidsel je prevodio Dance s 10 golova

Najbolji strijelac Danske je bio Mathias Gidsel s 10 postignutih pogodaka, dok je kod Bahreina dva manje zabio Mohamed Ahmed.

U drugom kolu u nedjelju Bahrein igra protiv Argentine, a Danska protiv Konga. U susretu Argentine i Konga slavila je Argentina rezultatom 28:22.

U drugom krugu se skupina D križa s hrvatskom skupinom C. Podsjetimo, Hrvatska je u prvom kolu odigrala izjednačeno s Japanom, a rezultat je bio 29:29.

Želite li momentalno primiti rezultate utakmica Hrvatske, sve vijesti i reakcije sa Svjetskog rukometnog prvenstva instalirajte Index.me aplikaciju i pretplatite se besplatno na tag: rukomet

Index.me aplikaciju za android besplatno možete preuzeti na ovom linku, dok iPhone aplikaciju možete preuzeti ovdje.