Deset koševa Giričeka

NAJBOLJI pojedinac Utaha bio je Carlos Boozer sa 25 koševa i 10 skokova. Hrvatski reprezentativac Gordan Giriček odigrao je 19 minuta, postigavši 10 koševa, 2 skoka i 2 asistencije.

Košarkašima Sacramenta očito odgovara dvorana "Delta Center" u Salt Lake Cityu. Naime, posljednji poraz na gostovanju kod Utah Jazza doživjeli su u travnju 2000. Otad su nanizali devet gostujućih pobjeda protiv Utaha. Sinoć su slavili sa 109-102 zahvaljujući odličnoj igri Predraga Stojakovića i Chrisa Webbera u drugom poluvremenu. Webber je 14 od 25 koševa zabio u drugom poluvremenu. Stojaković je ubilježio 26 koševa, a polovicu ih je ubacio u trećoj i četvrtoj četvrtini.

Denver Nuggetsi su u Novu godinu ušli s novim trenerom i pobjedom. Na domaćem su terenu svladali Philadelphiju 97:92.

Michael Cooper na trenerskom je mjestu naslijedio Jeffa Bzdelika, koji je otišao nakon šest uzastopnih poraza. Do ustoličenja za šefa struke Cooper je bio pomoćnik Bzdeliku.

Nuggetsi su do pobjede došli zahvaljujući odličnoj igri u posljednjoj četvrtini. Iako su imali zaostatak od deset poena, uspjeli su načiniti preokret. Najbolji strijelac domaćina bio je Carmelo Anthony, koji se je vratio na teren nakon dva tjedna mirovanja zbog ozljede gležnja. Anthony je ubacio 24 koša, a DerMarr Johnson dodao je 18 poena i 8 asistencija. Denver je igrao bez ozlijeđenog All-Star krila Kenyona Martina, a u prvoj četvrtini ostali su i bez centra Marcusa Cambya.

Kod Sixersa, kojima je ovo prvi poraz nakon tri pobjede u nizu, najbolji je bio Allen Iverson sa 29 koševa i 8 dodavanja. Marc Jackson i Corliss Williamson ubacili su po 15 poena.

Houston je, i bez kineskog centra Yao Minga, lakoćom dobio Milwaukee Buckse 105-90. Mingu je to prva utakmica koju je propustio od dolaska u NBA prije dvije sezone. Nanizao je 193 nastupa zaredom.

Najefikasniji igrač susreta bio je krilni košarkaš Houstona Tracy McGrady, koji je zabio 42 poena.
Michael Redd sa 21 košem predvodio je igrače Milwaukeeja, kojemu je ovo prvi poraz nakon tri uzastopne pobjede.

Iako su vrlo rano ostali bez trenera Gregga Popovicha, koji je zaradio isključenje, San Antonio Spursi su lakoćom svladali LA Clipperse 98-79. Spursima je to peta pobjeda u nizu. Tim Duncan postigao je 23 koša, a francuski playmaker Tony Parker 21 poen i 11 asistencija.

Corey Maggette i Rick Brunson, koji su ubacili po 17 poena, bili su najbolji kod Clippersa.

Seattle SuperSonicsi su u gostima dobili novake u ligi Charlotte Bobcatse 103-97. Prvi strijelac Seattlea bio je Rashard Lewis sa 27 poena, a Vladimir Radmanović dodao je 21 koš.

Novak Emeka Okafor ubilježio je 27 koševa i 10 skokova za Charlotteu. Okaforu je ovo 18 utakmica u nizu na kojoj je imao "double-double".