Didulica i Perišić izborili skupine Europa lige

ODIGRANO je prvih pet uzvratnih utakmica doigravanja za ulazak u nogometnu Europa ligu. Izdvojimo da su prolazak u skupine slavili Club Brugge Ivana Perišića i AZ Alkmaar Joeyja Didulice.

Didulica, bivši vratar hrvatske nogometne reprezentacije, branio je mrežu Alkmaara koji je poražen kod kazahstanskog Aktobea 2:1. Nekolicinom intervencija, pa i onom u prvoj minuti sudačke nadoknade utakmice, spašavao je mrežu nizozemske momčadi koja je na uzvrat donijela prednost od dva gola, što se pokazalo i ključnim u prolasku dalje (ukupno 3:2).

Punu minutažu dobio je i Ivan Perišić čiji je Club Brugge, nakon domaćih 2:1, slavio 3:2 na gostovanju kod Dinama iz Minska. Našao se mladi hrvatski nogometni reprezentativac u nekoliko situacija u kojima je zaprijetio golu domaćina, no niti jednom uspješno.