MEĐUNARODNI NOGOMET

Dinamovac zabio Schmeichelu za senzaciju: Kosovo - Danska 2:2

Screenshot

KOSOVO - DANSKA 2:2 u prijateljskoj utakmici u Prištini. Bez obzira na to što utakmica nije službena i što Kosovo nije pobijedilo, najmlađa europska reprezentacija na stadionu Fadil Vokrri proslavila je najveći uspjeh do sada.

Domaćina je u vodstvo u 42. minuti doveo Dinamov stoper Amir Rrahmani. Halimi je centrirao iz slobodnjaka, a Rrahmani je najviši na petercu i glavom u visokom luku šalje loptu u gol. Kasper Schmeichel se bacio, ali je bio nemoćan. Rrahmaniju je to četvrti gol u 20. nastupu za Kosovo. Sjajan golgeterski učinak za stopera.

Za Dansku je prvi put izjednačio Christian Eriksen iz penala u 63. minuti, ali Bersant Celina tri minute kasnije donosi Kosovu novo vodstvo.

Konačan rezultat postavio je Pierre-Emile Hoejbjerg u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Kosovo se ponosi sjajnim rezultatom protiv ugledne reprezentacije za koju su u Prištini igrale sve zvijezde; osim spomenutih Schmeichela, Eriksena i Hoejbjerga, nastupili su Christensen, Kjaer, Delaney, Dolberg, Mathias i Nicolai Jorgensen.