Dončić i Irving odigrali utakmicu kakva se rijetko viđa, postavili rekord Dallasa

LUKA DONČIĆ postigao je 42 koša, a Kyrie Irving dodao 40 za Dallas Maverickse, koji su u noći na petak svladali Philadelphia 76erse 133:126. Dončić i Irving svojim su napadačkim učincima ispisali povijest Mavsa, ali i cijele NBA lige. Postali su prvi igrači Dallasa koji su u istoj utakmici ubacili 40 ili više koševa i tek peti par koji je to napravio u posljednjih 30 godina u utakmicama NBA lige bez produžetka.

Prije njih u tom razdoblju isto su uspjeli napraviti tek:

Anthony Edwards (42), Karl-Anthony Towns (41), Minnesota Timberwolves, 18. ožujka 2021.
Paul George (46), Kawhi Leonard (42), LA Clippers, 13. prosinca 2019.
Andrew Wiggins (41), Karl-Anthony Towns (40), Minnesota Timberwolves, 9. travnja 2017.
Michael Jordan (44), Scottie Pippen (40), Chicago Bulls, 18. veljače 1996.

Serija 76ersa unijela dramu u susret

Nošena odličnom igrom Joela Embiida, Philadelphia je od 89:110 s kraja treće četvrtine stigla do 106:110 na manje od devet minuta do kraja susreta. Dallas je reagirao vraćanjem Dončića u igru, a nakon što su on i Irving završili nekoliko napada, prednost se vratila na +10 za Mavse. Utakmica je potom mirnije privedena kraju.

Uz 42 koša (trica 7/13, ukupno 13/22) Dončić je imao i 12 asistencija. Irving je imao još bolji šut. Za tri poena je gađao 6/8, a ukupno 15/22. Najbolji kod 76ersa bili su Embiid s 35 poena i osam skokova, James Harden s 27 koševa i 13 asistencija te Tyrese Maxey s 29 poena.

Nitko kao Dončić

Dončiću je ovo bila šesta utakmica sezone u kojoj je imao 40 ili više koševa i 10 ili više asistencija. Nikola Jokić ima takve tri, Damian Lillard dvije, a nakon njih nitko u NBA ligi ove sezone više od jedne. Mavericksi su ubacili 25 trica iz 48 pokušaja. Izjednačili su time rekord franšize po broju ubačenih šuteva za tri poena. Postavili su ga 2021. u susretu s New Orleans Pelicansima.