ENGLESKA - PANAMA 6:1 Englezi se upisali u povijest, Kane zabio hat-trick

ENGLESKA je u Nižnjem Novgorodu sa 6:1 (5:0) pobijedila Panamu u drugom kolu grupe G. Pobjedom je osigurala prolazak u osminu finala. Poraz je Panamu ostavio bez šanse za daljnji plasman.

Harry Kane (22 pen, 45+1 pen, 62) je bio trostruki strijelac, stoper John Stones (8, 40) dvostruki, dok se u strijelce upisao i Jesse Lingard (36). Počasni gol za Panamce dao je Felipe Baloy (78).

Englezi nikad nikome na svjetskim prvenstvima nisu zabili više od tri gola, a protiv vrlo skromnih Panamaca su postigli čak pet golova već u prvom dijelu. Engleska je i prva momčad koja je na ovom prvenstvu u jednoj utakmici postigla šest golova, a Kane je s ukupno pet golova preuzeo vodstvo u poretku za najboljeg strijelca SP-a.

Engleska je povela vrlo rano, u 8. minuti, kada je nakon ubačaj s kuta John Stones neobjašnjivo ostao nečuvan na sedam-osam metara od gola te engleskom braniču nije bilo teško glavom svladati panamskog vratara.

U 21. minuti je Escobar srušio Lingarda u kaznenom prostoru, a Harry Kane je nepogrešiv s bijele točke za vodstvo Engleza od 2:0.

U 36. minuti utakmica je praktički bila gotova jer je Lingard s ruba kaznenog prostora pogodio same rašlje panamskih vrata.

Stones je u 40. minuti zabio i četvrti gol za Engleze nakon što su Panamci još jednom ispali naivni nakon prekida. Kane je prebacio loptu do Sterlinga, koji pogađa gredu, no na odbijenoj lopti je stoper Stones koji postiže svoj drugi gol na utakmici.

Ali ni to nije bilo sve u prvom dijelu, Panamac Godoy hrvačkim zahvatom ruši Kanea u kaznenom prostoru pa egipatski sudac dosuđuje i drugi penal na utakmici. Napadač Tottenhama ponovno je precizan s bijele točke i Englezi na odmor odlaze s nestvarnih 5:0.

Kane u 62. minuti dolazi i do hat-tricka nakon što je u mrežu skrenuo udarac Loftus-Cheeka. Englezi su se potom malo opustili, a Panamci su u 78. minuti došli do svog prvog gola na svjetskim prvenstvima. Iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio je Arroyo, a Baloy u padu nogom svladao engleskog vratara.

U zadnjem kolu 28. lipnja Englezi i Belgijci međusobno će odlučivati o prvom mjestu skupine, dok su Tunis i Panama ispali. Kako Englezi i Belgijci imaju istu gol-razliku, u slučaju remija na njihovoj utakmici o prvom mjestu odlučivat će kriterij fair playa.

Tijek utakmice

ENGLESKA - PANAMA 6:1

94' KRAJ! Engleska je pobijedila Panamu sa 6:1!

78' Engleska se opustila pa ju je Panama posljedično kaznila pogotkom Baloya koji je nakon ubačaja u padu iskoristio asistenciju Avilu

76' Torres je neometan s engleskog peterca promašio prigodu za smanjenje rezultatskog deficita

73' Henderson je umalo poentirao za 7:0, ali njegov je volej preletio pokraj Panamine lijeve stative

70' Posljednja promjena u engleskoj reprezentaciji; Trippiera je zamijenio Rose

69' Dvostruka zamjena u Panami; Arroyo i Baloy su izišli, a ušli su Barcenas i Gomez

66' Pickford je sačuvao mrežu nakon što je Panama opasno zaprijetila

63' Dvije uzastopne zamjene u engleskoj reprezentaciji - Vardy je zamijenio Kanea, a Delph Lingarda

62' Avila je zamijenio Godoya u panamskoj reprezentaciji

62' GOOL! Nakon sretnog odbijanca, Kane je postigao i treći pogodak na utakmici

56' U posljednje dvije minute Panama se preselila ne englesku polovicu terena

53' Panama je pritisnuta

49' Engleska je zaprijetila preko Sterlinga, ali panamski vratar pravodobno je intervenirao istrčavanjem

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Nižnjem Novgorodu.

POLUVRIJEME! Engleska vodi s velikih 5:0 na poluvremenu. Englezi do današnjeg dvoboja nikada nisu zabili pet golova na velikom natjecanju u jednoj utakmici.

44' GOOL! Kane zabija za velikih 5:0, svoj drugi gol na današnjoj utakmici i to iz drugog penala.

JOŠ JEDAN PENAL ZA ENGLESKU! Ni režiseru dvoboja nije jasno zbog čega je dosuđen, pokazao je dvije dvojbene situacije u kaznenom prostoru Paname.

39' GOOOL! Engleska vodi 4:0. Sjajna akcija Engleza, vidi se da su je uvježbali na treningu... Zabio je Stones, svoj drugi pogodak na utakmici.

35' GOOOL! Engleska ima vodstvo od 3:0. Lingard je fantastično zabio s 20-ak metara. Penedo ništa nije mogao...

33'
Panama pokušava, ali ne uspijeva probiti englesku obranu.

22' GOOOL! Engleska vodi 2:0. Kane je bio siguran s bijele točke.

PENAL ZA ENGLESKU! Escobar je srušio Lingarda s leđa.

15'
Barcenas je lijepo pucao s nekih 20-ak metara od gola Engleske, ali njegov pokušaj odlazi pokraj vrata Pickford.

8' GOOOL! Engleska vodi 1:0! Zabio je Stones glavom nakon kornera na asistenciju Trippiera.

5' Otvaranje utakmice prolazi bez većih prilika...

1' Počela je utakmica u Nižnjem Novgorodu.

ENGLESKA (3-5-2) Pickford - Walker, Stones, Maguire - Trippier, Loftus-Cheek, Henderson, Lingard, Young - Sterling, Kane

PANAMA (4-5-1)  Penedo - Murillo, Torres, Escobar, Davis - Barcenas, Cooper, Gomez, Godoy, Rodriguez - Perez

Želite li momentalno primiti obavijest o svakom objavljenom članku vezanom uz Svjetsko prvenstvo u Rusiji, instalirajte Index.me aplikaciju i pretplatite se besplatno na tag SP 2018

Index.me aplikaciju za android besplatno možete preuzeti na ovom linku, dok iPhone aplikaciju možete preuzeti ovdje.