Fenomenalni Kristan s 58 obrana donio bod Sloveniji protiv Njemačke

NA 75. izdanju Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu, kojem je domaćin Slovačka, reprezentacija Njemačke je u 3. kolu A skupine u Bratislavi pobijedila Sloveniju s 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0) tek boljim izvođenjem kaznenih udaraca.

Nakon pobjeda nad Rusijom 2:0 i Slovačkom 4:3, Njemačka je, zapravo, do novog uspjeha najteže stigla u utakmici u kojoj se, na papiru, očekivao najlakši posao za tu selekciju.

No, bilo je baš suprotno. Slovenci su čak i vodili s 2:0 golovima Jegliča u 5. i Tičara u 29. minuti, dok su pogotke za njemačku postigli Wolf u 36. i Schütz u 46. minuti. U produžetku su obje selekcije imale po jednu lijepu priliku, da bi se Nijemci pobjede dokopali tek nakon izvođenja penala.

U slovenskoj reprezentaciji je blistao vratar Medveščaka Robert Kristan sa 58 obrana (95,08 posto)!

U drugoj utakmici skupine igraju domaćin Slovačka i Rusija, a pobjednik će osvojiti drugo mjesto u skupini. Njemačka je prva s 8 bodova, dok Sloveniji, kojoj je ovo prvi osvojeni bod na prvenstvu, predstoji borba za ostanak u elitnoj diviziji.

U skupini B, koja se igra u Košicama, Kanada je u produžetku s 4:3 (0:1, 2:0, 1:2, 1:0) pobijedila Švicarsku. Pobjednički gol za Kanađane postigao je Alex Pietrangelo nakon 4 minute i 14 sekundi igre u dodatnom vremenu.

Kanađani su s trećom uzastopnom pobjedom u skupini osigurali prvo mjesto s 8 bodova, dok je Švicarska druga s dva boda manje.