Fenomenalni Suarez prestigao legendu i postao najefikasniji Urugvajac La Lige

NEVJEROJATNU utakmicu jučer su odigrali Barcelona i Villarreal u 30. kolu La Lige.

Katalonci su već nakon 16 minuta vodili 2:0, ali domaćini su do 80. minute okrenuli i vodili 4:2. Činilo se da će doći do velike pobjede, no sve je zakomplicirao crveni karton Alvara u 86. minuti. Barcelona je pritisnula i u sudačkoj nadoknadi uspjela doći do boda.

Prvo je Lionel Messi u 91. minuti sjajno pogodio iz slobodnog udarca za 4:3, a Luis Suarez je u trećoj minuti sudačke nadoknade iz prve nakon odbijanca iz kornera pogodio za konačnih 4:4.

Sjajnom Urugvajcu to je bio 22. pogodak ove sezone i ukupno 129. u španjolskom prvenstvu otkako je 2014. stigao u Barcelonu iz Liverpoola. Osim zbog izborenog boda, jučerašnji gol ima poseban značaj u činjenici da je Suarez sada najefikasniji Urugvajac u povijesti La Lige. Prestigao je Diega Forlana koji je u dresovima Villarreala i Atletico Madrida zabio 128 golova.

Legendarni Forlan umirovio se prošle sezone. Suarez i Forlan su dugi niz godina dijelili svlačionicu u urugvajskoj reprezentaciji.