FUTSAL

Futsal: Rus nevjerojatnim škaricama zabio Ukrajini, suigrači se hvatali za glavu

REPREZENTACIJA Rusije prvi je finalist Europskog prvenstva u Nizozemskoj nakon što je u dramatičnom dvoboju svladala Ukrajinu s 3:2. Utakmica je, naravno, imala poseban značaj s obzirom na to da se dvije države nalaze na rubu ratnog sukoba, a ovo je prvi sportski dvoboj između njih otkad su napetosti dosegnule vrhunac.

Rusi su vodili dvaput, a Ukrajinci su bili blizu produžetaka. Promašili su penal u zadnjoj minuti, a onda su i s golmanom-igračem upropastili dvije sjajne šanse. Ipak, najljepši trenutak dogodio se u 31. minuti. Nando je uputio snažan pas preko cijelog terena, a Artem Nijazov je fenomenalnim škaricama povisio na 3:1, nakon čega se Ukrajinci više nisu uspjeli vratiti u susret.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOLČINU

Drugi polufinalni par čine aktualni prvak Europe i svijeta Portugal te Španjolska. Finale je na rasporedu u nedjelju, kao i susret za treće mjesto. Rusija je već jednom osvojila turnir, 1999. godine u Španjolskoj.