Golman West Hama primio je pet golova od Chelseaja. Najbolje je ocijenjen u ekipi

NOGOMETAŠI Chelseaja u jednom su od brojnih londonskih derbija u susretu 36. kola engleskog prvenstva na svom terenu deklasirali West Ham United s 5:0 (3:0). U prvom poluvremenu mrežu gostiju su tresli Palmer (15), Gallagher (30) i Madueke (36), a u nastavku su još dva gola dodao Jackson (48, 81).

Chelsea je sada sedmi s 54 boda, koliko ima i osmi Manchester United, dok je West Ham deveti s pet bodova manje. Neobičan podatak koji se ističe s ove utakmice je činjenica da je Alphonse Areola s ocjenom 8.2 najbolje ocijenjeni igrač West Hama na utakmici, a primio je čak pet golova.

Usprkos primljenim golovima, kod kojih je većinom bio nemoćan, Areola je odigrao sjajnu utakmicu. Imao je čak devet obrana, od čega sedam na udarce iz njegovih 16 metara te je tako spriječio povijesnu katastrofu West Hama.

Osim toga, promašio je samo dva dodavanja koja je uputio i oba su bila duge lopte, kojih je usput čak osam uspio poslati točno.

Grafika: Sofascore