LIGA PRVAKA

Haland suludim pothvatom potpuno šokirao komentatore Sky Sportsa

BORUSSIA Dortmund pobijedila je kod kuće PSG 2:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka zahvaljujući golovima čudesnog Erlinga Halanda.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova, a nismo vidjeli ni puno uzbuđenja, ali je zato ponovno oduševio Erling Haland, čudesni Norvežanin koji je zimus stigao u Borussiju iz RB Salzburga.

Haland je u 14. minuti utakmice nakon kornera PSG-a odbio loptu iz svog peterca i tim potezom pokrenuo kontranapad Borussije, a onda se dao u šprint i prvi od svih igrača Borussije stigao pred Navasov gol.

Bio je to sprint od 6.64 sekunde na 60 metara, a za usporedbu, svjetski rekord koji drži Chris Coleman iznosi 6.34 sekunde na 60 metara.

Nisu mogli vjerovati što gledaju

Komentatori Sky Sporta u prijenosu su potpuno izbili kontrolu, čulo se: "Oooooh, je li to moguće, što radi ovaj čovjek" uz ostale uzdahe totalnog šoka.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku možete pogledati OVDJE.

Utakmica je u drugom dijelu živnula, a glavnu ulogu ponovno ima Haland koji je u 69. minuti zabio gol za 1:0 Borussije i erupciju oduševljenja na tribinama.

PSG je nakon toga izjednačio preko Neymara, ali onda se ponovno ukazao Haland i golčinom riješio pitanje pobjednika u Njemačkoj.

Grafika: Sofascore za IndexSport