KOŠARKA

Hezonja u mjesec dana osvojio više trofeja nego u cijeloj seniorskoj karijeri dosad

U SAMO nekoliko mjeseci Mario Hezonja osvojio je dvostruko više trofeja nego u cijeloj seniorskoj karijeri do tada. Sinoć je s Panathinaikosom postao grčki prvak, nakon što je prošlog mjeseca osvojio grčki kup.

Prethodno je Hezonja osvojio naslov prvaka Španjolske kao mladić u Barceloni, prije odlaska u NBA ligu.

U veljači se vratio u Europu i potpisao za atenski klub koji je odavno simpatizirao, a navijači su mu već na aerodromu priredili nezaboravan doček.

U sinoćnjoj pobjedi Panathinaikosa na gostovanju kod Lavrija 82:66 za konačnih 3:1 u finalu Hezonja je postigao osam poena, dva skoka i jednu asistenciju, ali je imao čak šest izgubljenih lopti.

Općenito, u finalnoj seriji nije se posebno isticao, imao je prosjek od devet koševa i 3.5 skokova, a najbolje je odigrao drugu utakmicu serije, jedinu u kojoj je PAO izgubio, kad je postigao 18 poena.

Hezonja bi se za dan-dva trebao pridružiti pripremama hrvatske reprezentacije, u koju se vraća nakon pet godina, a koju od 29. lipnja u Splitu očekuje kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre u Tokiju.