ronjenje

Čudesna Hrvatica opet potukla konkurenciju na SP-u. Osvojila je zlato, lovi još dva

NAJBOLJI hrvatski ronioci su prvog dana Svjetskog prvenstva u ronjenju u Beogradu osvojili dvije zlatne medalje.

Svjetska rekorderka Mirela Kardašević osvojila je zlatnu medalju u disciplini dinamika bez peraja. Nevjerojatna 34-godišnja Zagrepčanka preronila je 191 metar što joj je bilo dovoljno za prvo mjesto, a isti rezultat ostvario je i Vanja Peleš. On je u muškoj konkurenciji preronio 225 metara i također se okitio zlatom.

Mirela je tako obranila svjetsku titulu iz 2018. godine, a nevjerojatan je podatak da se ova samohrana majka ronjenjem bavi tek četiri godine i iza sebe ima već nekoliko svjetskih rekorda, a dva je postavila prije dva mjeseca u Sisku.

Kardašević će se danas natjecati u dinamici s "bifin" perajama, a u subotu u dinamici s monoperajom te se u nedjelju vraća u Zagreb. U obje ove discipline spada u uski krug favorita i, kako kaže, nada se zlatnoj medalji kao i Vanja u svojim disciplinama.