Igrač Slavena srušio Niku Kranjčara. Ušao u top pet najmlađih strijelaca SHNL-a

U DVOBOJU 33. kola HNL-a Slaven Belupo je kao domaćin u Koprivnici svladao Goricu 4:1. Goste je u vodstvo doveo Nikola Vujnović u 41. minuti, no Benedik Mioč je dvije minute kasnije zabio za izjednačenje. Kapetan domaćih Tomislav Božić u 69. minuti pogodio je za 2:1, a Mioč je u 80. minuti zabio svoj drugi gol, ovaj put iz kaznenog udarca. Konačnih 4:1 postavio je kadet Slavena, 16-godišnji Patrik Marić duboko u sudačkoj nadoknadi, u 95. minuti.

Mladi igrač Slavena tako se upisao u povijest. Sa 16 godina, 9 mjeseci i 8 dana postao je peti najmlađi strijelac u povijesti lige te je s tog mjesta srušio Niku Kranjčara, koji je 2001. godine zabio svoj prvi gol za Dinamo kada je imao 16 godina, 11 mjeseci i 15 dana. Slaven sada ima dva igrača među pet najmlađih strijelaca u povijesti lige jer prvo mjesto zauzima Lovro Zvonarek, koji danas kuca na vrata prve momčadi Bayerna.