Iranski nogometaš postao je rekorder svjetskih prvenstava

U PRVOJ utakmici 2. kola na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Kataru reprezentacija Irana svladala je Wales 2:0. Susret je igran na stadionu Ahmad bin Ali, a riješen je duboko u sudačkoj nadoknadi. Prvi je mrežu zatresao Roozbeh Cheshmi udarcem s 22-23 metra u osmoj minuti sučevog dodatka, a pobjedu je potvrdio Ramin Rezaeian u 11. minuti nadoknade.

Iran je ovim rezultatom stigao do prve pobjede protiv neke europske reprezentacije u ogledima na svjetskim prvenstvima, a strijelac prvog gola i rekorder natjecanja za svjetsku titulu. On je pogodio mrežu Walesa nakon 97 minuta i 56 sekundi igre i tim golom postavio rekord svjetskih prvenstava. Od uvođenja preciznog mjerenja vremena na susretima svjetskih prvenstava, dakle od 1966. godine, nikada nije kasnije postignut gol koji je za neku momčad bio pobjednički.

Pobjede u produžecima izuzete su iz ovog rekorda.