BUNDESLIGA

KÖLN - BAYERN 1:4 Bavarci sve riješili najluđim startom u posljednjih 47 godina

BAYERN je u 22. kolu Bundeslige lagano pobijedio Köln u gostima 4:1 i vratio se na vrh ljestvice s kojega ga je jučer nakratko skinuo RB Leipzig.

Bavarci su sve riješili u prvih 12 minuta kad su već vodili 3:0. Tako brzo Bayern u Bundesligi nije stvorio prednost od tri gola još od siječnja 1973., kad mu je za istovjetno vodstvo protiv Oberhausena također trebalo 12 minuta, a tada je pobijedio 5:3.

Prvi je gol u 3. minuti postigao Robert Lewandowski i tako se upisao u povijesne knjige. To mu je bio već 23. bundesligaški gol sezone. Nakon 22 kola više je golova imao samo legendarni Gerd Müller, i to u dva navrata - 26 u sezoni 1969./1970. i 24 tri godine kasnije.

Već u 5. minuti bilo je 0:2, a strijelac je ovaj put bio Coman. I Lewin i njegov gol namjestio je Thomas Müller, koji je tako došao do 14 asistencija u sezoni. Od 2004. godine, otkad se vode detaljne statistike, nitko ih u Bundesligi nakon 22 kola nije imao toliko, a Müller je već izjednačio osobni rekord iz sezone 2017./2018.

Preostala dva gola za Bayern postigao je Serge Gnabry, prvo u 12., a onda u 66. minuti, a počasni gol za domaćine djelo je Utha u 70. minuti.