Karlović preko Rusedskog u četvrtfinale ATP-a Washington

HRVATSKI tenisač Ivo Karlović plasirao se u četvrtfinale 575.000 dolara vrijednog ATP turnira u Washingtonu. Karlović je u dvoboju 3. kola sa 7:6 (4), 6:2 svladao 11. nositelja Britanca Grega Rusedskog.

U četvrtfinalu Karlović će igrati protiv pobjednika susreta između prvog nositelja Amerikanca Andyja Roddicka i 14. nositelja Argentinca Juana Ignacija Chele.

U prvom setu niti jedan igrač nije uspio oduzeti servis protivniku iako je Rusedski imao četiri prilike za "break", pa je o pobjedniku odlučivao "tie-break". U toj odlučujućoj igri Karlović je odigrao najbolje kada je najviše trebalo. Nakon što je poveo sa 5-4 osvojio je oba poena na servis Rusedskog i priveo prvi set kraju.

Odmah na startu drugoga seta naš je tenisač uspio oduzeti servis Rusedskom, a kod 4-2 još jednom, te potom sigurnom igrom na svoj početni udarac upisao novu pobjedu.

Karlović i Roddick ove godine igrali su na turniru u londonskom Queens Clubu, a Amerikanac je slavio 7:6, 7:6.