nogomet

Klub iz Premier lige doživio debakl u Americi. Glavna zvijezda promašila nemoguće

EVERTON se za novu sezonu Premier lige priprema u Americi, gdje je izgubio već dvije utakmice. Prije četiri dana izgubio je od Arsenala 2:0, a noćas je doživio težak poraz 4:0 protiv Minnesota Uniteda, koji je prošle sezone ispao u prvoj rundi doigravanja MLS-a.

Momčad Franka Lamparda gubila je 3:0 već u 36. minuti golovima Reynosa, Amarille i autogolom Tarkowskog. Lampard je na početku drugog poluvremena izrotirao čitavu momčad, a konačnih 4:0 postavio je Danladi 12 minuta prije kraja. Koliko je Everton loše izgledao najbolje je oslikao nestvaran promašaj Delea Allija.

Najveća zvijezda Evertona u igru je ušla u 46. minuti, a sredinom drugog poluvremena promašila je prazan gol u situaciji u kojoj je teže bilo promašiti nego zabiti. Alli je dobio nisku loptu s krila i morao ju je samo gurnuti u prazan gol, ali je pucao pokraj gola. Everton će zadnju pripremnu utakmicu odigrati u nedjelju s Blackpoolom, a Premier ligu otvara 6. kolovoza protiv Chelseaja.