Lagane pobjede Južne Koreje i domaćina SP-a na početku priprema za Mundijal

NOGOMETNE reprezentacije diljem svijeta sve češće provjeravaju svoju snagu i pripremljenost uoči Svjetskog prvenstva igranjem prijateljskih utakmica.

U nedjelju su dvije momčadi, koje će od 11. lipnja do 11. srpnja igrati na SP-u na jugu Afrike, odigrale prijateljske oglede, te su obje upisale pobjede. Južna Koreja je u Seoulu pobijedila Ekvador 2:0, dok je domaćin prvenstva Južnoafrička Republika svladala Tajland u Nelspruitu 4:0.

Južna Koreja je slomila Ekvador u završnom dijelu utakmice, pa je tako Seung Yeoul Lee zabio u 72. minuti, a dvanaest minuta kasnije je precizan bio i Chung Yong Lee.

Južnoafrička Republika nije imala problema protiv trećerazredne momčadi Tajlanda, a najviše se istaknuo Mphela koji je zabio dva od četiri pogotka.