NBA

Lakersi primili 48 poena u prvoj četvrtini, 140 ukupno. Zubac odličan kod Clippersa

PHOENIX Sunsi su na uvjerljiv način stigli do 54. pobjede u 68. utakmici osnovnog dijela NBA sezone nakon što su u noći na ponedjeljak svladali Los Angeles Lakerse 140:111. Već u prvih dvanaest minuta utakmice Lakersi su primili 48 koševa i upali u zaostatak od 26 poena razlike u odnosu na omjerom najbolju momčad lige. Povratka nije bilo.

U večeri u kojoj je LeBron James ostvario "nemoguće", Sunse su do pobjede vodili Devin Booker s 30 poena i 10 asistencija te Deandre Ayton koji je uz 23 koša imao i 16 skokova. James, prvi igrač s više od 35.000 poena, 10.000 skokova i 10.000 asistencija, susret je iskoristio za 31 poen, sedam uhvaćenih lopti i šest asistencija, no nije imao pravu pratnju niti, kao i kompletna momčad Lakersa, rješenja za napad Sunsa. Lakersi su u ovom trenutku deveta momčad Zapada s omjerom 29-38.

Dobra partija Zupca

Na osmom su LA Clippersi koji su slavili 106:102 na gostovanju u Detroitu kod Pistonsa u ranijem, nedjeljnom terminu. Ivica Zubac ponovno je imao važnu ulogu u pobjedi s 14 koševa uz 15 skokova te po jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu za 30 odigranih minuta. Clippersi su nadoknadili 18 koševa zaostatka sa sredine druge četvrtine, poveli osam minuta prije kraja i zadržali vodstvo.

Najefikasniji je bio Marcus Morris s 31 košem, a važan u završnici Luke Kennard koji je 11 od svojih 16 koševa postigao u zadnjih osam minuta. Kod domaćih se istaknuo Cade Cunningham s 23 koša, 10 asistencija i devet skokova. Jerami Grant je ubacio 21 poen.

Dončić predvodio Dallas

U Bostonu je Dallas predvođen Lukom Dončićem, koji je uz 26 koševa imao po osam asistencija i skokova, slavio 95:92 čime je prekinuo niz Celticsa od pet uzastopnih pobjeda. Domaće je s 21 košem i 11 skokova predvodio Jayson Tatum.

Od pojedinačnih učinaka treba izdvojiti još 47 poena koje je Trae Young ubacio u pobjedi 131:128 Atlanta Hawksa protiv Indiana Pacersa, kao i 35 koševa i 16 skokova Joela Embiida u pobjedi Philadelphia 76ersa protiv Orlando Magica. Konačnih 116:114 izboreno je u produžetku nakon što su se 76ersi vratili iz minusa od 17 poena u prvom dijelu i 10 koševa u posljednjoj četvrtini.