Leicester na milimetar od povijesne titule: Veliki kiks Tottenhama

TRI KOLA prije kraja Premierlige Leicester ima sedam bodova više od drugoplasiranog Tottenhama, koji je u 35. kolu Premierlige odigrao samo 1:1 protiv WBA.

Tottenham je poveo autogolom Craiga Dawsona, koji je u 33. minuti pogodio vlastitu mrežu nakon centaršuta iz slobodnjaka. Međutim, isti igrač se 17 minuta prije kraja iskupio kada je glavom zabio za izjednačenje. Do kraja su gosti mogli čak i do potpunog preokreta, ali je ostalo 1:1.

Dawsonov pogodak WBA-u i ne znači puno, budući da je klub u sredini ljestvice, pa su njegov gol najžešće proslavili navijači Leicestera, čiji je klub približio povijesnoj tituli.

Leicester na pobjedu od titule

Leicesteru, ako Tottenham ostvari sve pobjede do kraja (Chelsea, Southampton i Newcastle), potrebna je jedna pobjeda u okršajima protiv Uniteda, Evertona ili Chelseaja ili tri remija.