Lider Championnata lovi duplu krunu: Lille prvi finalist francuskog kupa

LILLE i dalje juriša prema osvajanju dvostruke krune ove sezone u Francuskoj. Osim što su vodeća prvenstva, plasirali su se u finale Kupa gostujućom pobjedom kod Nice 2:0.

Lille je sve riješio na samom kraju prvog dijela i početkom nastavka. Prvo je u 44. minuti Hazard zabio prvi pogodak na utakmici, a tek što je krenulo drugo poluvrijeme, u 46. minuti je Gervinho postavio konačnih 2:0.

Elegantno se tako Lille probio do finala, gdje će loviti šesti naslov pobjednika. Zadnji su osvojili daleke 1955. godine.

Sedam kola prije kraja prvenstva Lille na prvom mjestu prvenstvene tablice ima bod više od aktualnog prvaka Marseillea.

U finalu, koje je na rasporedu 14. svibnja, Lille će igrati protiv pobjednika susreta Angersa i PSG-a. Taj se meč igra u srijedu, a domaćin je drugoligaš Angers.