Livaković je obranio gol i podigao ruku. Pogledajte što je uslijedilo

HRVATSKA reprezentacija izborila je Europsko prvenstvo jučerašnjom pobjedom 1:0 protiv Armenije. Gol odluke u ključnoj utakmici za plasman na Euro postigao je Ante Budimir, no važnu ulogu u povratničkoj utakmici na Maksimiru imao je i Dominik Livaković.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ KAKO JE LIVAKOVIĆ POVEO NAVIJANJE

Pred tribinama koje su godinama bile njegov dom, nekadašnji golman Dinama, a sad vratar Fenerbahčea, istaknuo se sjajnim potezom iz 30. minute kada je zaustavio Kama Hovhannisjana. Ta izuzetno važna obrana nije bila jedina Livakovićeva na utakmici, ukupno ih je imao dvije, a potezom nakon ove druge poveo je i navijanje.

Igrala se 81. minuta kada je Artak Dashyan dalekometnim udarcem pokušao iznenaditi Livakovića. On je loptu upućenu s 30-ak metara primio rukama na prsa, a onda se okrenuo prema tribinama i zatražio ih da igrače bodre glasnije. Navijanje je odmah krenulo.