Liverpool razvalio Bešiktaš s rekordnih 8:0

LIVERPOOL je u utakmici skupine A lige prvaka postavio novi rekord elitnog europskog nogometnog natjecanja pobijedivši Bešiktaš 8:0 golovima Benayouna (3), Croucha (2), Babela (2) i Gerrarda.

Liverpool - Bešiktaš 8:0 (Crouch 19, 90, Benayoun 32, 53, 56, Gerrard 69, Babbel 79, 81)

Golijadu na Anfieldu otvorio je Peter Crouch pogotkom u 19. minuti, a za miran odlazak domaćih nogometaša na odmor pobrinuo se Benayoun u 32. minuti.

Usprkos uvjerljivoj predstavi i potpunoj dominaciji Liverpoola, samo su najoptimističniji navijači Redsa možda pogodili kakvim će potopom Turaka susret završiti. Golovima u 53. i 56. minuti na 4:0 je postavio Benayoun, a na 5:0 u 69. kapetan Steven Gerrad.

Nastavio je Babbel, koji je ušao kao zamjena, a u samo tri minute zabio je dva gola, u 79. i 81. minuti, dok je na konačnih 8:0 postavio Crouch u posljednjoj minuti utakmice.

O nadmoći Benitezove momčadi govore i statistike. Liverpool je u 90 minuta uputio 31 udarac prema golu Bešiktaša (16 u okvir), dok su gosti šutirali samo četiri puta (jednom u okvir).

Do sada su rekordnu pobjedu Lige prvaka dijelili Juventus i Arsenal koji su upisali pobjede od 7:0, a “Redsi” su ovom pobjedom i preskočili Turke na ljestvici i sada su sa četiri osvojena boda na trećem mjestu.

Porto - Marseille 2:1 (Sektiouia 25, Leandro 78 / Niang 47)

U drugom susretu skupine A Porto je svladao Marseille 2:1. Domaće je u prednost doveo Sektiouia u 25. minuti, a s tom su prednošću otišli i na odmor.

Početkom drugog dijela izjednačio je Niang, a Porto se dugo pokušavao vratiti u prednost, što im je pošlo za rukom u 78. minuti, kada je glavom za vrijedna tri boda zabio Leandro.

Redosljed: 1. Porto 8, 2. Marseille 7, 3. Liverpool 4, 4. Besiktas 3