Lovren je bio neprelazan, Messi savršen. To su zasjenili ruka i zvižduci

VELIKO iznenađenje priredio je Lyon pobjedom kod PSG-a (1:0) golom Bradleyja Barcole u 56. minuti utakmice 29. kola francuskog prvenstva. Tako je dao Lensu i Marseilleu priliku da u završnici prvenstva dohvate aktualnog prvaka i lidera. Glavne priče utakmice bili su zaglušujući zvižduci navijača najvećoj zvijezdi domaćina "jer se Messi ne trudi za PSG" i nedosuđeni penal za njih zbog igranja ruke braniča gostiju Dejana Lovrena.

Učinak obojice, njihove brojke u ključnim kategorijama te ocjene koje su na osnovu toga dobili pokazuju da je fokus na pogrešnim stvarima. Messi je, naime, odigrao sjajan meč s pet ključnih dodavanja, bio je uspješan u driblinzima i duelima, a čak je i oduzeo dvije lopte. Zbog toga je kod Sofascorea dobio jako visoku ocjenu 8.1.

Lovren je također odigrao sjajnih 90 minuta. Čak šest puta je otklonio opasnost, a izgubio je tek jedan od pet duela. Suparnici su mu između ostalih bili Messi i Mbappe, ali nijednom nije predriblan. Zato je ocijenjen sa 7.3.