TUGA U MOSTARU Zrinjski promašio penal, izjednačio u 89. minuti pa u 93. izgubio utakmicu

NOGOMETAŠI Zrinjskog izgubili su prvu utakmicu 2. pretkola Lige prvaka u Mostaru od Maribora 2:1.

Gosti su poveli u 43. minuti preko Zahoviča nakon što je Bilbija u 11. promašio penal. Veznjak Zrinjskog sam je iznudio kazneni udarac, ali je s bijele točke pogodio stativu.

Domaćini su u nastavku bili bolja momčad i cijelo vrijeme su tražili izjednačenje do kojeg su napokon stigli u 89. minuti. Todorović se sjurio u šesnaesterac i dobro pucao, a lopta se od slovenskog golmana odbila u gol za 1:1.

Jurnuo je Zrinjski po pobjedu, ali Slovenci su pobjegli u kontru i u 93. minuti Stojkić je srušio Ahmedija u šesnaestercu, a Tavares, najbolji igrač Maribora, sigurno je realizirao kazneni udarac. Mogli su Slovenci i s većom razlikom na uzvrat u Maribor. U zadnjoj minuti sudačke nadoknade Tavares je uposlio Ahmedija koji je izbio sam pred Pirića, ali je u čistoj situaciji pogodio golmana Zrinjskog.

Uzvratna utakmica igra se sljedećeg utorka u Ljudskom vrtu.