Makedonija je vodila protiv Engleske. Onda je bivši hajdukovac zabio autogol

MAKEDONIJA i Engleska odigrale su 1:1 u Skoplju u posljednjem kolu skupine C kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Susret nije imao značaj po pitanju konačnog poretka jer su Englezi ranije osigurali prvo mjesto i direktan plasman na Euro, dok Makedonci nisu mogli nikamo s četvrtog mjesta, kojim su ostali i bez dodatnih kvalifikacija.

Makedonija je senzacionalno povela u 41. minuti pogotkom Enisa Bardhija, kojem je Jordan Pickford obranio kazneni udarac, ali nije zaustavio odbijenu loptu. Konačan rezultat postavljen je u 59. minuti. Englezi su izveli korner, nakon kojeg je Jani Atanasov spremio loptu u vlastitu mrežu, premda se isprva činilo da je Harry Kane strijelac. Sažetak utakmice pogledajte ovdje.

Atanasovu, koji je od 2020. do 2023. bio igrač splitskog Hajduka, ovo je bio 11. nastup za makedonsku reprezentaciju. Ovaj središnji veznjak bio je dvostruki strijelac Makedonije u nedavnom porazu od Italije (5:2).