WIMBLEDON

Mrdeža pobijedila na startu kvalifikacija za Wimbledon

TEREZA MRDEŽA, 198. igračica svijeta, uspješno je prošla prvo kolo kvalifikacija za Wimbledon nakon što je u dva seta svladala Amerikanku Claire Liu.

Protivnica joj je bila 175. igračica svijeta koju je hrvatska igračica u prvom međusobnom dvoboju porazila sa 7:5, 6:1. Meč je trajao sat i 37 minuta, a Mrdeža će u drugom kolu igrati protiv Anne Kalinskaje, 144. igračice svijeta.

U prvom setu Mrdeža je imala dva breaka prednosti, ali se protivnica uspijevala vratiti. Ipak, kod rezultata 5:5, hrvatska tenisačica je napravila i treći break, a zatim mirno zaključila set u svoju korist.

Četiri puta oduzela je servis Amerikanki u drugom setu, naspram jednog izgubljenog i bez većih problema završila je meč.