Everton se u 89. minuti spasio ispadanja, Chelsea prošao na penale u Carling Cupu

SEZONU nisu otvorili na najbolji način - u Premiershipu za vodećim Unitedom zaostaju pet bodova, a iako su igrali više od 70 minuta s igračem manje, Fulhamu nisu dozvolili iznenađenje u Carling Cupu.

Chelsea je boljim izvođenjem jedanaesteraca izborio četvrto kolo, uz dosta muke jer im je u 47. minuti isključen Alex, a minutu kasnije Kasami je promašio kazneni udarac. U osnovnom dijelu utakmice, kao i u produžecima, nije bilo golova, a igrači Villas-Boasa bili su smireniji te su slavili 4:3.

Penali su odlučivali pobjednika i u ogledu drugoligaša - Cardiffa i Leicestera. Nakon 2:2 poslije 120 minuta Velšani su sa 7:6 bili uspješniji i otišli u sljedeću rundu.

West Bromwich bio je samo dvije minute od izbacivanja Everton, ali onda se ukazao Marouane Fellaini koji je odveo utakmicu u produžetak, da bi u 103. minuti Phil Neville donio prolaz Evertonu.