Nacional u Splitu na penale obranio titulu prvaka Hrvatske

EKIPA Nacionala iz Zagreba pod vodstvom trenera Kujtima Morine slavila je na penale protiv Split Tommyja u Spaladium Areni pred oko dvije tisuće gledatelja  i obranila naslov prvaka Hrvatske u futsalu. Nacional je u Splitu slavio sa 4:3.

Obje ekipe su u susret ušle čvrsto, a u 12.minuti Nacional je ozbiljno zaprijetio iz polukontre, no udarac Čujeca zaustavila je greda. U 18. minuti veliku je priliku propustio Split Tommy, Genario se našao sam pred Luketinom pa pokušao na drugoj strani proigrati Jelovčića koji je uspješno blokiran. Na odmor se tako otišlo s rezultatom 0:0, no uz vrlo dobru i angažiranu igru obiju momčadi.

U prvoj minuti nastavka Nacional je ozbiljno zaprijetio, ali u 24. Split Tommy je poveo pogotkom Neta. Na izjednačenje nije trebalo dugo čekati, u 26. minuti Novak je izvrsno proigrao Koturovića koji pogađa za 1:1. Nakon pola sata igre Jelovčić se u kaznenom prostoru oslobodio Perića i ostao sam pred Luketinom, no pogada vratnicu. U 36. minuti okvir gola spašava i domaće kaa je Matošević pogodio gredu. Do kraja više nije bilo prilika, pa je susret otišao u produžetke.

Ozbiljnija prilika dogodila se u 45.minuti kada Jelovčić u polukontri gadao bliži kut, a Luketin atraktivnom intervencijom odbio u korner. U drugom produžetku nismo vidjeli ni jednu izgledniju priliku. Ru
let penala u Spaladium Areni bio je opet sretniji za Nacional Zagreb koji je penalima pobjedu slavio i u drugoj finalnoj utakmici. Daviu je sjajno obranio Luketin i kao igrač susreta doveo ekipu do naslova prvaka Hrvatske.

SPLIT TOMMY – NACIONAL ZAGREB  1:1 (0:0), na penale 2:3

Prvi sudac: Saša Tomić
Drugi sudac: Andrej Topić
Treći sudac: Nikola Jelić
Četvrti sudac: Vedran Babić
Delegat: Marinko Tadić-Šutra

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Ivan Gotovac, Dovenir Domingues Neto, Davi Trindade, Nikola Pavić, Josip Suton, Josip Jakovljević, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Duje Bajrušović, Genario Benicio Peixoto, Mate Tešija, Marin Stojkić, trener: Mladen Perica Štrla

NACIONAL ZAGREB: Žarko Luketin, Vedran Matošević, Kristjan Čujec, Mislav Banek, Korab Morina, Renato Koturović, Tihomir Novak, Luka Perić, Borko Surudžić, Kristijan Grbeša, Igor Osredkar, Ivan Pavlić, Josip Vuzem, trener: Kujtim Morina

STRIJELCI: 1:0 Neto (24′), 1:1 Koturović (26′)