NBA: Boston bolji od Portlanda

SJEVERNOAMERIČKA profesionalna košarkaška liga (NBA) sinoć je ponudila tek dvije utakmice. Boston je na gostovanju porazio Portland (100:92), dok je Detroit bio bolji od Orlanda (98:88).

Iako je Boston vodio i sa po 20 koševa razlike, Portland je u posljednjoj četvrtini utakmice uspio smanjiti zaostatak na svega jedan koš zaostatka (72:73). Boston je ponovo uzvratio, no Trail Blazersi se nisu predavali. Minutu i 13 sekundi prije kraja stigli u na minus tri (92:95), no tu su i stali. S pet koševa u nizu Celticsi su razriješioli pitanje pobjednika i upisali 29 pobjedu sezone (22 poraza). Junak gostujućeg trijumfa bio je Paul Pierce sa 36 koševa, dok je Antoine Walker dodao 19 koševa. Bruno Šundov nije nastupio za Boston. U redovima Portlanda, kojem je to bio drugi uzastopni poraz, te 18. ove sezone, najefikasniji su bili Rasheed Wallace (30) i Derek Anderson (16).

U drugom ogledu Detroit nije dozvolio iznenađenje u susretu s Orlandom. Richard Hamilton (29) je predvodio Pistonse do 34. pobjede sezone. Clifford Robinson je dodao 18 koševa, dok je Ben Wallace bio nezadrživ pod koševima (18 skokova). Goste je predvodio vodeći strijelac lige, Tracy McGrady sa 35 koševa i 11 skokova.