NBA: Wilkens dogurao do 1300 pobjeda u karijeri

MILWAUKEE Bucksi su sa 107:97 svladali New Orleans Hornetse, a Toni Kukoč je za 23 minute igre dao 12 koševa (šut 6:10), te imao 3 skoka i 5 asista.

Bio je to izravni dvoboj za četvrto mjesto Središnje divizije, a Bucksi su pobiojedili zahvaljujući svom All-Star igralu Michaelu Reddu (25) i raspoloženom napadu u kojem je šest Bucksa dalo više od 10 koševa. Jerome Magloire (20) je dao najviše kod Hornetsa, kojima je to peti poraz u zadnjih šest utakmica.

Derbi dvoboj igrao se u Dallasu gdje su domaći Mavsi na krilima odlične igre Nijemca Dirka Nowitzkog (40) svladali Detroit Pistonse 111:108. Dallas je zaostajao 15 koševa u drugoj četvrtini, prije negoli je Nowitzki pronašao pravi ritam - Nijemac je u trećoj četvrtini dao 17 od ukupno 23 poena Mavsa u tom periodu. Odličan je bio i Steve Nash koji je slavio 30. rođendan i bio samo jedan poen kraći da ga proslavi istim brojem koševa, dok je Chauncey Billups sa 17 poena bio najbolji kod gostiju.

Boston je sa uvjerlljivih 110:80 svladao Philadelphiju, a Paul Pierce je zabio 35 poena, dok je Utah svladala Phoenix (96:92), a trener Jazzera Jerry Sloan došao do 900-te pobjede u karijeri.

Washington je sa 106:88 pobijedio Cleveland, čiji je najbolji igrač LeBron James imao tek 14 poena i niti jedan skok, dok je trener New Yorka Lenny Wilkens ubilježio čak 1.300-tu pobjedu u dugoj karijeri jer su Knicksi sa 76:64 dobili Miami.