Nexe zaustavio prvaka SEHA lige

RUKOMETAŠI našićkog Nexea osvojili su veliki bod na domaćem terenu odigravši protiv aktualnog pobjednika SEHA lige mađarskog Veszprema 29-29 (13-18) u nedjeljnom dvoboju 13. kola s dramatičnom završnicom.

Momčad pod vodstvom Hrvoja Horvata nakon prvog poluvremena je bila u zaostatku od pet pogodaka, no već za sedam minuta nastavka Našićani su uspjeli doći do izjednačenja. No, kad je na ulazu u posljednje dvije minuta Veszprem stvorio dva pogotka (27-29) prednosti, činilo se da će bodovi otputovati u Mađarsku.

Ipak, dvije pogreške Nagya otvorile su mogućnost Nexe za veliki preokret, a za konačnih 29-29 Vedran Zrnić je realizirao sedmerac.

Strijelce Nexea predvodio je Albin Eter sa sedam pogodaka, a po tri su postigli Zrnić, Sršen, Herceg i Božić-Pavletić. Sedam pogodaka za Veszprem postigao je Nilsson, a šest golova zabio je Gajić.