lige petice

Neymar, Messi i Ramos deklasirali Nantes za titulu u Superkupu

NOGOMETAŠI Paris Saint Germaina pobjednici su francuskog Superkupa nakon što su u Tel Avivu pobijedili Nantes 4:0. Za francuski "Trophee des Champions" borili su se prvak PSG i pobjednik kupa Nantes, a Parižani su rutinski stigli do pobjede.

PSG je poveo u 22. minuti golom Lionela Messija, na 2:0 je povisio Neymar iz slobodnog udarca na kraju prvog poluvremena, Sergio Ramos je pogodio za 3:0 u 57. minuti, a konačan rezultat je u 82. minuti postavio Neymar iz jedanaesterca. Nantes je od 81. minute igrao bez isključenog Jeana-Charlesa Castelletta.

Parižanima je to 11. trofej pobjednika Superkupa, deveti u posljednjih deset izdanja, a ujedno i prvi trofej pod vodstvom novog stratega Christophea Galtiera, koji je naslijedio Mauricija Pochettina.