Novi sustav zaleđa na djelu, pogledajte zbog čega je poništen gol Argentini

Screenshot

ARGENTINSKA reprezentacija je na otvaranju skupine C Svjetskog prvenstva u prvom poluvremenu postigla četiri pogotka Saudijskoj Arabiji, no čak su tri poništena zbog zaleđa. Jedno od njih bilo je posebno rubno te smo na djelu mogli vidjeti novi sustav poluautomatskog zaleđa. Pokazalo se to vrlo bolnim za Argentince, koji su u drugom poluvremenu primili dva pogotka i na kraju senzacionalno 2:1 izgubili od Saudijske Arabije.

Lautaro Martinez zabio je u 29. minuti, no onda je stigao signal da se radi o zaleđu. Kasnije je prikazana i slika iz VAR-sobe na kojoj se vidi da je argentinski napadač tek dijelom ramena bio u nedozvoljenoj poziciji, ali sustav je to detektirao i gol je poništen.

Nova tehnologija zaleđa

Poluautomatsko zaleđe funkcionira tako da dvanaest kamera na svakom stadionu prati 29 točaka na tijelu svakog igrača, a senzor unutar lopte podatke u operativnu VAR-sobu šalje 500 puta u sekundi kako bi se omogućila vrlo precizna procjena kada je odigrano dodavanje.