Olimpija Prosinečkog pobjednik Kupa Slovenije

NAKON što su izgubili sve šanse da postanu prvaci Slovenije, nogometaši Olimpije, na čelu s Robertom Prosinečkim okrenuli su se Kupu.

Nakon što je u Ljubljani bilo 1:1 protiv CMC Publikuma, u Celju je također bili neodlučeno, no rezultat je bio na strani Olimpije 2:2.

Publikum je krenuo agresivno od prve minute, tako da Olimpija skoro cijelo prvo poluvrijeme nije mogla organizirati nijednu akciju. Celjani su igrali brzo, dobivali su dvoboje, igrača Olimpije kao da nije bilo, uključujući i Prosinečkog.

Nakon prvog dijela vodili su domaćini 1:0.

U drugom poluvremenu Publikum je igrao s tri napadača, što je otvaralo šanse Ljubljančanima za kontranapade.

Probudio se i Robi Prosinečki koji je počeo izvrsno igrati, lomio je Celjane, vrtio ih, no ipak nije sudjelovao kod izjednačujućeg pogotka.

Strijelac za 1:1 bio je Žlogar u 59. minuti. Samo 6 minuta kasnije, u 65. minuti izvrstan slobodan udarac Prosinečkog s 28 metara. Bilo je to 2:1 za Olimpiju.

Publikum je tada trebao zabiti dva pogotka da bi osvojili Kup, no uspjeli su još samo izjednačiti u 72. minuti pogotkom Kvasa.