kvalifikacije za euro 2021

Pogledajte dramu i tugu u Beogradu. Srbija i nakon 20 godina bez Eura

ŠKOTSKA je na penale pobijedila Srbiju (5:4) u Beogradu u jedinoj utakmici doigravanja za odlazak na Euro.

Nakon 120 minuta na Marakani završilo je 1:1, da bi Škoti na penale izborili plasman na prvo veliko natjecanje nakon Mundijala 1998. u Francuskoj. Škotska će na Euru igrati u skupini protiv Hrvatske, Engleske i Češke.

Putnik na Euro iz beogradskog duela odlučen je najvećom dramom. Srbiju je od poraza spasio Luka Jović u zadnjoj minuti regularnog dijela, a nakon produžetaka počelo je raspucavanje penala.

Svih prvih devet izvođača iz obje reprezentacije je pogodilo, a onda je došao red na Aleksandra Mitrovića.

Najbolji strijelac srpske reprezentacije zaletio se i desnicom pucao dobro, u donji lijevi kut škotskog golmana.

Međutim, David Marshall odlično čita njegovu namjeru i još boljom obranom lijevom rukom vadi loptu iz mreže.