HRVATSKI NOGOMETAŠI

Pogledajte kako je nezaustavljivi Ljubičić zabio Dinamovom suparniku iz Lige prvaka

U DERBI utakmici 10. kola austrijske Bundeslige nije bilo pobjednika. Nogometaši RB Salzburga i LASK-a iz Linza su odigrali 1:1. Gostujuća momčad je bila vrlo blizu pobjede i velika tri boda jer je vodila sve do 96. minute. No tada je Francuz Oumar Solet pogodio za domaćina i postavio konačnih 1:1.

LASK je poveo u 78. minuti, a strijelac je bio hrvatski nogometaš Marin Ljubičić, koji tako nastavlja briljirati u LASK-u kao posuđeni igrač iz Hajduka. Ljubičić je postigao sedmi prvenstveni pogodak te je na diobi prvog mjesta ljestvice strijelaca austrijske Bundeslige. Uz to je zabio i četiri gola u tamošnjem kupu. Ukupno je odigrao 10 utakmica.

Za RB Salzburg u 60. minuti u igru je ušao Luka Sučić, a petnaest minuta kasnije Roko Šimić. RB Salzburg je zadržao prvo mjesto na ljestvici te ima četiri boda više od LASK-a. Austrijskom prvaku iz Salzburga slijedi domaća utakmica skupine E Lige prvaka protiv Dinama (5. listopada), dok isti suparnici u Zagrebu igraju ogled 4. kola Lige prvaka.