Pogledajte kako su navijači Wigana proslavili veliku pobjedu nad Cityjem

NOGOMETAŠI Wigana su sinoć pobjedom 1:0 izbacili veliki Manchester City i tako napravili jednu od najvećih senzacija ove sezone.

Pobjednički gol zabio je sjevernoirski napadač Will Grigg u 79. minuti nakon velike pogreške Kylea Walkera, a domaći navijači su pobjedu trećeligaša proslavili utrčavanjem u teren i pjesmom.

Glavna zvijezda bio je Grigg koji ima poseban status kod navijača Wigana. Naime, kad je postao najboljim strijelcem druge lige u sezoni 2015./2016., navijač Sean Kennedy je njemu u čast prepjevao legendarni hit "Freed From Desire" talijanske pjevačice Gale. Video u kojem je prvo prilagodio hit Alicije Keys "Girl on Fire", pa onda "Freed From Desire" preko noći je postao hit, a klub ga je nagradio besplatnom godišnjom ulaznicom.

Will Grigg's on fire, na na na na"

I dok prvi dio videa, u kojem se poslužio pjesmom Alicije Keys nije toliko popularan, adaptacija "Freed From Desire" je jednostavno genijalna, a planetarnu popularnost doživjela je na Europskom prvenstvu u Francuskoj. Navijači Sjeverne Irske, njih desetak tisuća, izgubili bi pamet kad bi na razglasu čuli "Freed From Desire", a Griggsovu "himnu" pjevali su i tijekom utakmica.

Unatoč velikom interesu, čak i kampanjama na društvenim mrežama, Will Grigg nije odigrao ni minute u Francuskoj.