PORTUGAL - MAROKO 1:0 Ronaldo i golman spasili europske prvake i izbacili Afrikance

NE OSOBITO dojmljivom izvedbom Portugal je u 2. kolu Svjetskog prvenstva u Rusiji na Lužnikiju s 1:0 pobijedio Maroko i do utakmice Irana i Španjolske zasjeo na vrh skupine B. Afrikanci su izgubili i teoretske izglede za plasman u drugi krug.

Jedini gol na utakmici zabio je Cristiano Ronaldo u 4. minuti i to je bilo sve što je Portugal odigrao u Moskvi. Uz veći posjed i nebrojene prigode, Maroko je dominirao praktički cijeli susret, ali nije uspio ništa zabiti. U promašajima su prednjačili Belhanda i Benatia koji su očajno reagirali u nekoliko odličnih situacija.

Svjesno ili nesvjesno, Portugal se nakon gola povukao te je pokušavao kontrama dotući Marokance. Međutim, većim dijelom utakmice bio je prisiljen braniti se, a u 57. minuti ga je spasio golman Rui Patricio kad je fantastičnom paradom skinuo Belhandin udarac glavom.

Teško su europski prvaci izlazili na kraj s brzim Marokancima, a u zadnjim minutama su se na trenutke i očajnički branili i izbijali loptu.

U sljedećem, ujedno posljednjem kolu grupne faze Portugal će se sučeliti s Iranom (25. lipnja), a Maroko sa Španjolskom (25. lipnja). Portugal je u prvoj rundi remizirao sa Španjolskom (3:3) i današnjom se pobjedom približio osmini finala.

TIJEK SUSRETA

PORTUGAL - MAROKO 1:0 (RONALDO 4')

PORTUGAL: Rui Patricio, Pepe, Raphael, Fonte, Cedric, Moutinho, Mario, Bernardo, William, Ronaldo, Guedes.

MAROKO: El Kajoui, Hakimi, Da Costa, Benatia, Dirar, Ziyach, El Ahmadi, Belhanda, Boussoufa, Amrabat, Boutaib.

95' KRAJ! PORTUGAL JE POBIJEDIO 1:0 I ZAUZEO ČELNU POZICIJU GRUPE B!

92' PRIGODA ZA MAROKO! Opet su Marokanci bili blizu izjednačenja, ali ponovno su se iskazali lošom realizacijom. Benatia je loše reagirao prilikom udarca

90' Utakmica je produljena za pet minuta sudačke nadoknade

89' PROMJENA U PORTUGALU! Moutinha mijenja Silva

86' PROMJENA U MAROKU! Fajr umjesto El Ahmadija

84' Cristiano Ronaldo srušen je na rubu marokanskog šesnaesterca, ali iz slobodnjaka je pogodio tek živi zid

80' Osim što Maroko ponovno dominira, utakmica protječe bez istaknutijih prilika

75' PROMJENA U MAROKU! Danas raspoloženog Belhandu na veznoj poziciji zamijenio je Carcela

70' PROMJENE U PORTUGALU I MAROKU! J. Marija zamijenio je Fernandes, a El Kaabija Boutaib

69' Statistika je na strani Marokanaca. Osim prema posjedu (52 % - 48 %), dominiraju i prema pitanju udaraca na gol (4 - 2)

65' Maroko sve izraženijim posjedom pritišće Portugal

62' Izgubi li, Maroko će biti pred eliminacijom sa Svjetskog prvenstva u Rusiji

60' PRIGODA ZA MAROKO! Benatia je s desetak metara uputio udarac, ali lopta je otišla na tribine!

59' PORTUGAL MIJENJA! Bernanda je zamijenio Gelson

57' PRIGODA ZA MAROKO! Ponovno je zaprijetio Belhanda, ali Rui Patricio refleksno je sačuvao Portugalov kapital

55' PRIGODA ZA MAROKO! Nastavili su Marokanci pritiskati, pa je Belhanda udarcem s ruba portugalskog šesnaesterca iskosa uputio udarac koji je Rui Patricio s lakoćom obranio

51' PRIGODA ZA PORTUGAL! Cristiano Ronaldo bio je neprecizan pri silovitom udarcu s desetak metara

47' Cristiano Ronaldo prvim današnjim golom zasjeo je na čelnu poziciju strijelaca tekućeg Svjetskog prvenstva u Rusiji s četiri postignuta pogotka. S tri ga gola na drugoj poziciji prati Rus Denis Čerišev

46' STARTALO JE DRUGO POLUVRIJEME!

45' + 3' ZAVRŠENO JE PRVO POLUVRIJEME! Portugal vodi 1:0!

45' + 2' PRIGODA ZA MAROKO! Da je bio precizniji s portugalskog peterca, Belhanda bi glavom poravnao rezultat

45' Određene su tri minute sudačke nadoknade

44' Maroko otkriva kako je Portugal itekako ranjiv na bekovskim pozicijama

41' 51 % lopte u posjedu je portugalske reprezentacije

40' ŽUTI KARTON ZA BENATIJU! Dvaput je već marokanski kapetan oštro startao nad Ronaldom, no Mark Geiger mu je nakon prvotne opomene dodijelio prvi žuti karton na utakmici

38' PRIGODA ZA PORTUGAL! Guedes je na Ronaldovu asistenciju umalo povećao Portugalovo vodstvo, ali El Kajoui bio je pribran i sačuvao marokansku mrežu

37' Afrička reprezentacija prvenstveno napada preko bokova

32' PRIGODA! Cristiano Ronaldo nije uspio realizirati obećavajući slobodnjak sa šesnaest metara od marokanske mreže

28' U intervalu od nekoliko minuta Marokanci su dvaput tražili jedanaesterac. Međutim, glavni sudac Mark Geiger i VAR nisu se oglasili

27' Marokanci teže izjednačenju, Amrabat sve češće probija po desnom boku aktualnog europskog prvaka

26' Maroko prednjači u počinjenim prekršajima (6:1)

23' Tekuće Svjetsko prvenstvo u Rusiji sedmo je u povijesti portugalske reprezentacije, a peto u povijesti marokanske selekcije

22' Utakmica je prilično sadržajna

20' Maroko, trenutačno konkretniji, organizacijski bolje izgleda negoli Portugal

18' Portugal se Cedricovom pravodobno intervencijom u šesnaestercu obranio od sve opasnijeg Maroka

14' Posljednjih nekoliko minuta Maroko je sve češće na portugalskoj polovici

12' Marokanci visokim presingom pritišće Portugalce

9' PRIGODA ZA PORTUGAL! Cristiano Ronaldo pucao je s ruba šesnaesterca, no lopta je prohujala pokraj marokanskog gola

4' GOOOL! PORTUGAL VODI 1:0! Cristiano Ronaldo nakon dva uzastopna kornera glavom je poslije ubačaja poentirao za vodstvo!

>> Ronaldo je golom Maroku postao najefikasniji europski nogometaš u povijesti

3' U posljednjem kolu grupne faze Portugal će se sučeliti s Iranom (25. lipnja), a Maroko sa Španjolskom (25. lipnja)

2' Portugal je u prvom kolu remizirao sa Španjolskom (3:3). Maroko je, pak, izgubio protiv Irana (0:1)

2' Na stadionu je osamdesetak tisuća navijača podijeljenih u marokanske i portugalske dresove

1' Portugal je utakmicu započeo u formaciji 4-4-2,  a Maroko sa sustavom 4-5-1

1' UTAKMICA JE ZAPOČELA